Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gierej ws. reformy sądów: Najważniejsze decyzje już zapadły, ale konsultacje pomagają prezydentowi

ds 19:05 13 września 2017
Mariusz Gierej (mPOLSKA24.pl)Telewizja Republika
— To skuteczna taktyka w budowaniu wizerunku prezydenta. Poparcie Andrzeja Dudy stale rośnie i to znacząco, szczególnie w ciągu kilku ostatnich tygodni — mówił dziennikarz mPOLSKA24.pl na antenie Telewizji Republika. Mariusz Gierej wraz z publicystą niezależnym Markiem Królem byli gośćmi Marcina Bąka w „Politycznym podsumowaniu dnia”.

W Pałacu Prezydenckim odbyły się konsultacje ws. prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Z Andrzejem Dudą spotkały się już delegacje PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL. Mowa o dwóch dokumentach przygotowywanych przez zespół prezydenta – przypomnimy, że w lipcu Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości autorstwa PiS. Trzecia – o ustroju Sądów Powszechnych została podpisana przez głowę państwa. Prezydent zapewnił, że przez wakacje przygotuje swoje propozycje reformacji SN i KRS, które będą bardziej demokratyczne i będą pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy partią rządzącą, a opozycją.

POLITYKA TO TEATR

– Mamy do czynienia z teatrem. Najważniejsze spotkanie odbyło się kilka dni wcześniej i decyzje, które tam zapadły, teraz powoli wychodzą na jaw. To oczywiście potrzebny teatr, który powinien być prowadzony. Dobrze, że debata istnieje i opozycja ma swoje trzy grosze do dodania – mówił Mariusz Gierej w rozmowie z Marcinem Bąkiem.

– Polityka składa się z formy i treści, niekiedy występuje niestety przerost formy nad treścią. Toczą się dyskusje, ale nie wiadomo o czym. Nawet przedstawiciele formacji opozycyjnych nie wiedzieli, co konkretnie będzie podmiotem dyskusji. Nie wiem natomiast skąd to wielkie oczekiwanie, skoro wszyscy będziemy wiedzieć, co przyjmuje Sejm. Być może po to, żeby ludzie nie wychodzili na ulicę i nie krzyczeli haseł, których nie rozumieją – dodał z kolei Marek Król.

PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ?

Publicysta niezależny zaznaczył, że takie dyskusje mimo wszystko są potrzebne, chociaż ostateczne decyzje zapadły i prawdopodobnie nie wiele zmieni się po spotkaniach prezydenta z partiami tzw. totalnej opozycji.

– To skuteczna taktyka w budowaniu wizerunku prezydenta. Poparcie Andrzeja Dudy stale rośnie i to znacząco, szczególnie w ciągu kilku ostatnich tygodni. Dostrzegalne są również większe kompetencje głowy państwa lub większe ich wykorzystanie co wzbudza ciekawość kształtu ustaw przygotowywanych przez prezydenta Dudę – dodał redaktor portalu "mPOLSKA24.pl".

– Już podczas pierwszych deklaracji ws. przygotowywania ustaw przez prezydenta padło ciche przyzwolenie na porozumienie czy negocjacje. Polityka jest sztuką zawierania kompromisów i tak trzeba to postrzegać – stwierdził Gierej.

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM (ODC.124/2) - DR KOPIEC O "KSZTAŁTOWANIU WOLNEGO CZŁOWIEKA" I ...

Wczytuję komentarze...
Najnowsze