Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Frankowicze wciąż nie uporali się ze swoimi zobowiązaniami. Czekają na interwencję rządzących

am 10:58 15 marca 2018
flickr/Karl Baron/CC BY 2.0
"Ponad połowa kredytobiorców nie jest zainteresowana przewalutowaniem; czeka na interwencję rządzących" – czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta podaje, że w Sejmie ruszyły prace nad prezydenckim projektem ustawy, który ma rozwiązać problem kredytów frankowych. Zakłada stopniowe przewalutowanie hipotek w ramach dobrowolnych negocjacji banków z klientami, na indywidualnych warunkach.

Od jesieni zeszłego roku, banki podpytują klientów, jakich warunków oczekują przy przejściu na hipotekę złotową.

„Puls Biznesu” dotarł do badań zrealizowanych między lipcem a październikiem 2017 r. przez renomowaną firmę badawczą na zlecenie jednego z większych kredytodawców frankowych. Ponad połowa klientów banku stwierdziła, że nie jest zadowolona z hipoteki we frankach, w tym jedna trzecia nawet bardzo. Niemal 50 proc. klientów rozważa lub rozważało przewalutowanie kredytu.

Najczęściej przewija się oczekiwanie, że kurs przewalutowania musi być niski. Znaczna część mówi wprost - oczekują ceny franka z dnia zaciągnięcia kredytu. 12 proc. odpowiedziało, że nic ich nie przekona do zmiany waluty kredytu.

Na pytanie, co bank może zrobić, żeby zachęcić klientów do przewalutowania, aż 68 proc. uczestników odpowiedziało, że oczekuje podjęcia działań w celu poprawy sytuacji frankowiczów przez instytucje zewnętrzne i liczy, że rząd zmusi sektor do przewalutowania na korzystniejszych warunkach – pisze dziennik.

 

 

Źródło: tvp.infO, Puls Biznzesu

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE: NIE MA DIALOGU Z CHAMEM !
Wczytuję komentarze...
Najnowsze