Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś prezydent spotka się z przedstawicielami klubów parlamentarnych nt. zmian w ustawach o SN i KRS

EmaPob 10:25 13 września 2017
prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda w środę spotka się z politykami kubów sejmowych, z którymi będzie rozmawiał nt. projektowanych ustaw o SN i KRS. - Prezydent oczekuje opinii i ocen partii nt. projektów zanim Sejm rozpocznie nad nimi prace - tłumaczy szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Dziś Andrzej Duda spotka się z reprezentantami prezydium każdego klubu parlamentarnego na osobną, godzinną rozmowę. - Celem spotkań będzie przedstawienie oczekiwań i propozycji partii w sprawie zmian w SN i KRS - tłumaczy Krzysztof Szczerski i dodaje, że Prezydent "oczekuje wkładu poszczególnych partii, ich opinii, ich ocen" zanim w Sejmie rozpoczną się prace nad zaproponowanymi przez niego ustawami o SN i KRS.

– Dzisiaj jest ten etap, kiedy Prezydent wysłuchuje różnych politycznych środowisk, żeby zebrać te postulaty, uwagi, które dotyczą w ogóle przyszłości KRS i SN. To będzie reforma, która będzie reformą głęboką, autentyczną, ale też, tak jak powiedziałem, reformą wysokiej jakości, niekwestionowalną - mówi minister.

W miniony piątek o reformie sądów prezydent Duda rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Według Krzysztofa Szczerskiego zarówno Prezydent, jak i PiS są przekonani o potrzebie głębokich zmian w polskim sądownictwie.

– Ważne jest także, żeby ta reforma była nie tylko skuteczna, ale żeby była reformą wysokiej jakości i o tę wysoką jakość teraz musi zadbać prezydent - podkreślił. - Rozumiem do tego celu także dąży PiS, dlatego tutaj płaszczyzna jest wspólna - dodał minister. 

Źródło: prezydent.plWczytuję ocenę...
TAGI:
OTWARTYM TEKSTEM - odc.107/1 - Elżbieta Rybarska: Zostali zabici, spaleni,a następnie zmieleni młynkiem, którym mieli się paszę dla świń

Wczytuję komentarze...
Najnowsze