Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Doszło do emisji radioaktywnego Rutenu 106- przyznała Rosja

PR 11:00 21 listopada 2017
fot: pixabay
Rosja przyznała się do skażenia powietrza nad Europą pod koniec września tego roku. Do emisji substancji promieniotwórczej doszło w okolic Czelabińska na Uralu. Zanieczyszczenie izotopem Ruten 106, ponad 986 razy przewyższyło normę.

Radio Echo Moskwy podało, że Rosyjska Federalna Służba ds. hydrometeorologii i monitoringu środowiska naturalnego (Rosgidromet) potwierdziła, że doszło do emisji substancji promieniotwórczej pod koniec września. Epicentrum skażenia znajdowało się na na Uralu, koło Czelabińska.

Oficjalny komunikat głosi, że w rejonie wsi Argajasz, od 25 września do 1 października odnotowane zostało ekstremalnie wysokie zanieczyszczenie izotopem Ruten 106. Norma została przekroczona ponad 986 razy. Skażenie wydobyło się najprawdopodobniej z przedsiębiorstwa Majak, które w Rosji, jest jednym z głównych ośrodków przerobu materiałów radioaktywnych.

Do tej pory, rosyjska agencja atomowa Rosatom zapewniała, że sytuacja mieści się w normie. O radioaktywnym obłoku informował jednak francuski instytut bezpieczeństwa radiologicznego.

Państwowa Agencja Atomistyki podała 4 października, że niewielkie ilości izotopu promieniotwórczego ruten 106 wykryto na terenie Europy, w tym w Polsce. Oceniła, że wstępuje on w ilościach niemających wpływu na życie ludzkie.

Źródło: TVP Info, media

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 FAKTY (ODC.56) - OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BRZOZA NIE MOGŁA ZNISZCZYĆ TUPOLEWA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze