Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Polska dostarczy Indiom nowe technologie?

kos 21:47 15 stycznia 2018
me.gov.pl
- Polska posiada wieloletnie tradycje i doświadczenie w wydobywaniu surowców energetycznych i konsekwentnie rozwija nowoczesne górnictwo. To fundament budowania stabilnych relacji gospodarczych z zagranicznymi partnerami – mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas odbywającego się 15 stycznia 2018 r. w Kalkucie Forum Biznesu Polska-Indie.

Wiceminister Tobiszowski wraz z wiceministrem spraw zagranicznych Markiem Magierowskim przewodniczy delegacji przedstawicieli polskiej administracji rządowej i samorządowej, która między 15 a 17 stycznia 2018 r. przebywa z wizytą w Indiach. Celem wyjazdu jest zacieśnienie relacji bilateralnych i gospodarczych obu krajów. Delegacji towarzyszą m.in polscy przedsiębiorcy, przedstawiciele uczelni wyższych i członkowie izby gospodarczych.

Podczas Forum Biznesu Polska-Indie, wiceminister Tobiszowski podkreślał, że Polska konsekwentnie modernizuje i restrukturyzuje polski sektor górniczy. – Wierzymy, że ten sektor może stanowić jeden z fundamentów gospodarki naszego kraju. Chcemy także, żeby polski przemysł górniczy mógł z powodzeniem konkurować na międzynarodowym rynku – mówił. Ponadto zaznaczył, że wśród priorytetów polskiego rządu w sektorze górniczym jest m.in. rozwijanie innowacyjnych technologii i ograniczenie emisji CO2.

 Wiceszef resortu energii podkreślił także, że Indie dla naszego kraju są ważnym partnerem gospodarczym w rejonie Azji Centralnej. Wyraził przekonanie, że zacieśnienie współpracy bilateralnej może przyczynić się do wzmocnienia gospodarek zarówno Polski, jak i Indii. - Indyjskim partnerom możemy zaoferować m.in. wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz dostawy rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń górniczych – powiedział. Zaznaczył, że polscy przedsiębiorcy mogą zaoferować nie tylko kompleksowe rozwiązania, ale i zainwestować w przyszłościowe projekty. - Nasze firmy są gotowe do realizacji dużych przedsięwzięć przemysłowych, a współpraca pomiędzy naszymi krajami może przyczynić się do umocnienia ich pozycji na arenie międzynarodowej – przekonywał.

 Podczas pierwszego dnia wizyty wiceminister Tobiszowski spotkał się także premier Bengalu Zachodniego Mamatą Banerjee oraz ministrem finansów, handlu i przemysłu tego regionu, dr. Amitem Marą z którymi rozmawiał m.in. o tym jak rozwijać regionalną i gospodarczą współpracę polsko-indyjską. W trakcie wizyty wiceszef resortu energii weźmie także udział w Bengal Global Business Summit 2018.

 

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze