Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Arent: Antoni Macierewicz był najlepszym ministrem obrony narodowej do tej pory

pmb 18:05 9 stycznia 2018
fot. Telewizja Republika
– Byłam zaskoczona tą zmianą. Dajmy szansę panu premierowi. To są jego decyzje. Zawsze była mowa, że Antoni Macierewicz był najlepszym ministrem obrony narodowej do tej pory. Dlatego było to takie zaskoczenie – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, która była gościa red. Marcina Bąka w programie "Wolne Głosy" w Telewizji Republika.

Antoni Macierewicz uporządkował sytuację w wojsku, żołnierze bardzo cenili ministra Macierewicza. Jednak przychodzi nowy premier i są zmiany. Tę decyzję trzeba uszanować – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

– Tą rekonstrukcję rządu zapowiadaliśmy od dłuższego czasu. Czekaliśmy przez czas świąteczny, aby pan premier Morawiecki przeanalizował pracę wszystkich ministrów. Teraz czekają na nas nowe zadania – poprawienie stosunków z Unią Europejską i wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Premier Morawiecki idzie w kierunku załagodzenia sporów na arenie międzynarodowej – zaznaczyła posłanka.

"Premier Morawiecki podjął decyzję, żeby dokonać gruntownej zmiany wizerunkowej" 

Cały proces rekonstrukcji jeszcze się nie skończył. W kuluarach sejmowych mówi się kim teraz będzie Antoni Macierewicz. Mówi się o tym, że miałby objąć stanowisko marszałka Sejmu. Kończy się pewien etap. Kończy się też konflikt między Prezydentem a ministrem obrony narodowej. Jest to wina błędnie napisanej konstytucji, źle rozpisanych podziałów uprawnień. Zobaczymy czy Mariusz Błaszczak będzie stawiał opór Andrzejowi Dudzie – powiedział Paweł Grabowski z ruchu Kukiz'15, który również wystąpił w programie.

– Premier Morawiecki dokonał ciekawych zmian w kontekście wizerunkowym - dokonały się one w trzech resortach wokół których narastały problemy i ciążyły wizerunkowo. Premier Morawiecki podjął decyzję, żeby dokonać gruntownej zmiany wizerunkowej. Chciał rozpocząć proces nowej polityki – stwierdził gość programu.

Premier Morawiecki ma szerokie kontakty z partnerami na Zachodzie. Masa spraw w Brukseli jest załatwiana przy herbacie. Tutaj widzę zmianę pozytywną – zakończył Grabowski.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze